Ortaya çıkan yeni Samsung yonga seti kafalarda soru işareti bıraktı

Son dönemde Vivo, Oppo ve Huawei gibi markalar kendi yonga seti için önemli gelişmeler yaşanıyor. Samsung’un iddialara göre, gelecek yılki Galaxy S24 amiral gemisi serisinde belirli pazarlarda kullanmak üzere güçlü bir on çekirdekli Exynos 2400 yonga seti üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl Galaxy S23 serisinde kullanılan Exynos 2300, her üç telefonda da bulunmadı çünkü tüm cihazlar tüm bölgelerde hız aşırtılmış Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy çipi ile donatıldı. Beklentiler, Exynos 2300’ün özelleştirilmiş bir versiyonunun, yaklaşan Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu desteklemek için Google Tensor 3 yonga setinde kullanılması yönünde.

Ancak dikkat çeken bir durum, GeekBench benchmark testinde sadece SM-S919O model numarası ile bilinen gizemli bir Galaxy cihazı keşfedildi. Bu bilinmeyen cihazın Exynos 2300 tarafından desteklendiği görülüyor.

Ortaya çıkan yeni Samsung yonga seti kafalarda soru işareti bıraktı

Duyumlara göre bu yonga seti, dokuz çekirdekli bir CPU konfigürasyonunu içeriyor ve GeekBench testinde tam olarak bu görülüyor: 3,09GHz hızında çalışan bir Prime Cortex-X3 çekirdeği, 2,65GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A715 performans çekirdeği ve 2,1GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A510 verimlilik çekirdeği.

Bildiğimiz üzere, bu Exynos 2200 yonga seti değil, çünkü bu çip 1+3+4 konfigürasyonunu kullanıyor. Duyumlara göre Exynos 2400 ise 1+2+3+4 konfigürasyonunu kullanacak. Ayrıca, Exynos 2300 yonga setinin AMD’nin RDNA2 mimarisine dayalı bir GPU içerdiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir