Bomba İddia! MASAK’ın Soruşturma Başlattığı Dilan Polat ve Engin Polat Yayın Yasağı ve Erişim Engeli İstedi, Savcılık Reddetti

MASAK’ın soruşturma başlattığı Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konulmuştu.

Kara para aklama suçlamalarının ardından haklarında soruşturma başlatılan Dilan Polat ile eşi Engin Polat cephesinden yeni bir haber geldi.

Çift, kendilerine yönelik haberlerle ilgili erişim engeli ve yayın yasağı talebinde bulundu. Ancak savcılık Polat çiftinin talebini reddetti.

Son dönemde ‘kara para aklama’ suçlamalarıyla gündeme gelen ve Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından haklarında rapor hazırlandıktan sonra mal varlıklarına el konulan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat cephesinden yeni bir hamle geldi.

Polat çifti avukatları aracılığıyla, haklarında açılan soruşturma ile ilgili haberlere yönelik erişim engeli ve yayın yasağı talebinde bulundu. Savcılık ise, bu talebi reddetti.

“YOK ÖYLE…” DİYEREK DUYURDU

Söz konusu iddiayı Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel sosyal medya hesabından duyurdu. Ağırel şu ifadeleri kullandı:

“Bugün öğrendiğime göre Polat’ın avukatı soruşturma dosyası ile ilgili erişim engeli ve yayın yasağı istemiş. Savcılık ise başvuruyu reddetmiş. Yok öyle…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx