Türkiye Bir Kez Daha Kara Teslim: Kar Yağışı Nedeniyle 9 İlde Okullar Tatil Edildi

Türkiye Bir Kez Daha Kara Teslim: Kar Yağışı Nedeniyle 9 İlde Okullar Tatil Edildi
Türkiye Bir Kez Daha Kara Teslim: Kar Yağışı Nedeniyle 9 İlde Okullar Tatil Edildi

Türkiye, geçtiğimiz ay son yılların en sert kış mevsimlerinden bir tanesini yaşamış, pek çok şehrimizde hayat tam anlamıyla felç olmuştu. Kara kış, şimdi geri geldi. Ülkenin dört bir yanında görülen yoğun kar yağışlar, olağan hayatın akışını da etkiledi. Ancak bu duruma çok sevinecek bir kitle var. Öyle ki okullar da yağan kar nedeniyle tatil edildi.

Genel olarak baktığımızda, özellikle de Batı Anadolu illerinde okulların tatil edildiğini görüyoruz. Ancak ilerleyen saat ya da günlerde İç Anadolu ile Doğu Anadolu bölgelerinden de benzer haberler gelebilir. Çünkü kar yağışlarının bir süre daha devam etmesi, bu süreçte havaların daha da soğuk olması bekleniyor. Peki hangi şehirlerde okullar tatil edildi?

İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler:

Kar tatili

Afyonkarahisar: Okullar kent genelinde 1 gün tatil. Hamile, engelli ve gazi statüsündeki kamu personelleri idari izinli sayılacak. Burdur: Okullar kent genelinde 1 gün tatil. Hamile, engelli ve gazi statüsünde olanlarla 10 yaş altı çocuğu olan kamu personelleri idari izinli sayılacak. Denizli: Okullar Kale ilçesinde 1 gün tatil. Engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı bulunan kamu personelleri idari izinli sayılacak. Isparta: Okullar kent genelinde 1 gün tatil. Hamile, engelli statüsündeki kamu personelleri idari izinli sayılacak. Konya: Okullar Akşehir, Beyşehir, Çeltik, Doğanhisar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Seydişehir, Tuzlukçu ve Yunak ilçelerinde 1 gün tatil. Kütahya: Okullar Dumlupınar ilçesinde 1 gün tatil. Muğla: Okullar Kavaklıdere ilçesinde 1 gün tatil. Engelli ve hamile statüsündeki kamu personelleri idari izinli sayılacak. Sinop: Taşımalı eğitim kent genelinde 1 gün tatil. Uşak: Okullar Banaz ilçesinde 1 gün tatil. 

Gün içerisinde de benzer durumlar yaşanabilir. Bu yüzden yaşadığınız bölgenin kaymakamlık ya da valiliklerinin internet siteleri ile sosyal medya hesaplarını takip etmenizi tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*