Taciz ettiği kız öğrencilerin üzerine ‘minibüsü’ sürdü: 4 yaralı

Olay, Çankaya ilçesinde meydana geldi. Dikmen Caddesi’nde yol üzerinde sarımsak satan Temel Y. ve arkadaşları, okul çıkışı meskenlerine gitmekte olan 5 lise öğrencisini teze nazaran kelamla taciz etti. Kısa periyodik tartışmanın akabinde lise öğrencileri, otobüs durağına geçti. Bu sırada Temel Y. ve arkadaşları, minibüsü kaldırıma çıkan öğrencilerin üzerine sürdü.

GÖZALTINA ALINDILAR

Güvenlik kamerasına yansıyan olayda minibüsün çarptığı öğrencilerden E.Y., S.S.Ö., S.Ü. ve K.Y. düşerek, hafif yaralandı. Öğrenciler, hastaneye kaldırılırken, Temel Y. ve arkadaşları minibüsle kaçtı. Polisin yaptığı çalışma sonucu kaçan Temel Y. ve 3 arkadaşı yakalanarak gözaltına alındı.

“SARIMSAK SATAN BİREYLER, KIZLARA LAF ATTI”

Olayın görgü şahidi Eren Şahin, olayın okul çıkışında cadde üzerinde meydana geldiğini belirterek, “Minibüste sarımsak satan bireyler, kızlara laf attı. Kızlarla o çocuklar ortasında yolun bu tarafında tartışma çıktı, küfürleşmeler oldu. Daha sonra kızlar meskene gitmek için yolun karşısındaki durağa geçti. Bu şahıslar de 5 kızın üzerine minibüsü sürdü. Kızlardan 4’ü, minibüsün çarpması sonucu hafif yaralandı. Daha sonra şoför minibüsle kaçtı. Minibüste bulunan öbür şahıslar ise yaya olarak kaçtı. Kızlara biz müdahale ettik” dedi. 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*