Netflix’ten skandal karar silsilesi! 150 çalışanını işten çıkardı

Geçtiğimiz gün Netflix dünya genelinde yaptığı zam oranlarını açıkladı. Yüzde 40 oranında yaptığı zamlar sonrası ise dijital dizi ve film platformunda büyük bir üyelik düşüşü yaşandı. Netflix’in kullanıcı kaybetmesine neden olacak ikinci skandal kararı ise reklam oldu. Ardı sıra gelen skandal haberlerden biri de çalışanları hakkında verdiği karar oldu.

10 yıldan bu yana ilk defa büyük bir düşüş yaşayan Netflix’in üye kayıpları son zamanlardaki yapılan zamlara yorumlandı. 2022 yılının ilk çeyreği tamamlanmadan 200 bin aboneyi kaybettiğini duyuran Netflix’in borsadaki hisselerinde de ciddi oranda düşüş yaşandı.

netflix üye kaybetti

Yüzde 25’lik düşüşün nedenleri arasında hem zam yer alırken hem de bazı film ve dizilerin platformdan aniden kaldırılması oldu. Üye kaybetmeye başlayan Netflix çareyi farklı seçeneklerde aradı.

netflix

10 YILLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK DÜŞÜŞÜ!

Kullanıcılarının televizyon formatında görmek istemediği reklam kuşağı hakkında radikal bir karar alan Netflix, bu kararı uyguladığı taktirde büyük bir düşüş yaşayacağı düşünülüyor. 10 yıllık tarihinin en büyük düşüşünü yaşayan Netflix, şifreleme sınırlandırmasına da girmeyi planlıyor. 

Öte yandan dijital platform 150 çalışanını işten çıkardı. Özellikle Disney Plus’un Türkiye aboneliği sonrası ciddi abone sayısı kaybeden Netflix’in aldığı kararlar herkesi şaşırttı. 2023 yılındaki içerikleri konusunda ise izleyiciyi takip edecek olan Netflix, yeni içerikleri hakkında anket başlattı. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*