NASA, İsteyen Herkesin İsmini Ay’a Götürüyor! İşte Yapmanız Gerekenler

NASA, İsteyen Herkesin İsmini Ay'a Götürüyor! İşte Yapmanız Gerekenler
NASA, İsteyen Herkesin İsmini Ay'a Götürüyor! İşte Yapmanız Gerekenler

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) daha önce başlattığı ve Türkiye’den yoğun ilgi gören uzaya isim gönderme kampanyası, bir yenisiyle daha önümüze geldi. NASA, bu kez uzun zaman sonra insanlığın Ay’ı ilk kez yeniden ziyaret edeceği Artemis I görevi için dünyanın her yerinden isimleri almaya başladı.

En sonunda astronotların yeniden Ay’a ayak basmasını hedefleyen Artemis programının ilk ayağı olacak olan Artemis I görevi, insansız bir şekilde gerçekleştirilecek. Orion roketinin Ay’a yollanacağı görev, aynı zamanda ismini NASA’ya gönderen herkesi de beraberinde Ay’a götürecek. İsminizi NASA ile Ay’a taşımak içinse yapmanız gerekenler çok basit.

Adınızı Ay’a gönderin:

artemis nasa

NASA’nın Artemis I göreviyle isminizin Ay’a taşınmasını istiyorsanız, bu bağlantıya tıklayarak NASA’nın ilgili sayfasına ulaşın. Ardından ‘Get Boarding Pass’ seçeneğine basın ve karşınıza çıkan forma isminizi ve soy isminizi yazın. Son bölüm olan ‘PIN CODE’ kısmınaysa 4-7 rakamdan oluşan, sizin için uygun olan kendi kodunuzu oluşturun.  ‘Generate’ seçeneğine bastıktan sonra belirlediğiniz değerlerle size özel biniş kartı oluşturulacak. Biniş kartının üzerine tıklayarak kartı cihazınıza indirebilirsiniz.

NASA’nın daha önce düzenlediği Mars’a İsmini Gönder projesi, bugün milyonlarca ismin Mars’a varmasını sağladı. 2020 yılında yapılan proje, dünyanın hiçbir ülkesinden görmediği düzeyde ilgiyi Türkiye’den görmüştü. NASA’nın günümüzde Mars yüzeyinde dolaşan Perseverance uzay aracının fırlatıldığı görev, toplamda 2,5 milyon Türk ismini Mars’a taşıdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*