Mustafa Sarıgül: Türkiye’yi ekonomik milliyetçilik kurtarır

Mustafa Sarıgül, Ankara’da gazete ve televizyon temsilcileri ile buluştu. Bu bildirisi verdi: Tarım eserleri başta olmak üzere üretebileceğimiz her şeyi kendi ülkemizde üretelim.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, medyanın Ankara temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sarıgül, 5-T olarak tanımladığı reçetesini açıkladı:

“Ekonomik kalkınma için bizim 5-T formülümüz var. Deva, Tarım ve hayvancılık, Teknoloji; Dokuma, Turizm ve Ticarettir. Yerli malı kullanmayı özendireceğiz. Tarım eserleri başta olmak üzere ülkemizde üretebileceğimiz her şeyi ülkemizde üretelim. Güç dahil, tüm gereksinimlerimizi kendi kaynaklarımızdan karşılayalım. İhraç eserlerimizi kıymetli hale getirelim. Markalaşalım. Türkiye, ekonomik milliyetçilikle kurtulur. Şu anda bir ittifakta değiliz. Lakin işsizlerle, çaresizlerle, fakirlerle, dışlananlarla, işçilerle, emeklilerle ittifak halindeyiz. İttifaklar yıkılır. Yeni ittifaklar kurulur. Türkiye iki seçenekli ittifaka mahkum edilmemeli. İttifak için kimi partilerle diplomatik temaslarımız devam ediyor”

Mustafa Sarıgül’ün gündeme ait değerlendirmelerini aktardığı toplantıyı Ankara Temsilcimiz ve müellifimiz Hürmet Öztürk izledi.

‘SAYGIM SONSUZ’

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı konusunda da görüş belirten Sarıgül, “CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dürüstlüğüne, demokrasi anlayışına hürmetim sonsuz. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bize bir talep olursa bunu konuşuruz. Cumhurbaşkanı adayları takımıyla ortaya çıkmalı” diye konuştu.

9 Nisan’dan bu yana af daveti yapıyoruz. Bugüne kadar 41 cezaevi dolaştım. Af davetimiz siyasi değil, vicdani davettir. Teklifimiz karşılık buldu, Açık cezaevlerindeki 92 bin mahkumun cezaevlerine dönüşü ertelendi. Cezaevlerinin kapasitesi 275 bin kişi, lakin bugün 300 binden fazla tutuklu ve hükümlü var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*