Mahkeme dosyasına Erdoğan ile çekilen fotoğraflarını ekledi

Mahkeme dosyasına Erdoğan ile çekilen fotoğraflarını ekledi
Mahkeme dosyasına Erdoğan ile çekilen fotoğraflarını ekledi

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Fetih Kuran Kursu Derneği Başkanı Cemal Vanlıoğlu, kendisi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile yapılan suç duyurusu haberine, tazminat davası açtı. Polemik Haber’de yer alan habere göre; Vanlıoğlu, mahkeme dosyasına ek olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen fotoğraflarının yanı sıra, üzerinde “İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı” yazan seçim aracının yanında çektirdiği bir fotoğraf ile yine aday olduğunu belirten bir broşür görselini de koydu.

Aynı zamanda vaiz olan Fetih Kuran Kursu Derneği Başkanı Cemal Vanlıoğlu hakkında, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Vanlıoğlu’nun, Emir Keskinoğlu isimli kişiden satın aldığı ‘kurbanlıkların’ parasını tam ödemediği iddiasıyla başlayan olaylar, Vanlıoğlu’nun ‘sahte senet’ düzenlediği belirtilerek ‘kurban’ işiyle uğraşan kişiyi icraya vermesiyle yargıya taşındı.

SAHTE SENET SUÇLAMASI

Keskinoğlu, Vanlıoğlu hakkında, “Sahte senet tanzimi, 3628 sayılı Mal Beyanı Rüşvet ve yolsuzlukla mücadele kanununa muhalefet, Kazancıyla örtüşmeyen bir yaşam, Dernekler Kanunu’na muhalefet, Vatandaştan kurban parası toplayıp kurbanları eksik keserek ‘nitelikli dolandırıcılık’, Derneğe topladığı bağışları ‘zimmete geçirmek” şikayetiyle suç duyurusunda bulundu.

İlgili konunun yargıya taşınmasının ardından Polemik Haber, suç duyurusu dilekçesini ve Vanlıoğlu’nun sahibi olduğu yüklü miktardaki mal varlığı ile ilgili haberi gündeme taşıdı. Vanlıoğlu, haberden sonra Bakırköy 14. Asliye Hukuk Mahkemesine, site hakkında, ‘bağışlarının kesildiği gerekçesiyle’ 70 bin liralık ‘maddi-manevi tazminat davası’ açtı.

ERDOĞAN’LA FOTOĞRAFLARI DOSYADA

Vanlıoğlu, mahkeme dosyasına ek olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen fotoğraflarının yanı sıra, Üzerinde “İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı” yazan seçim aracının yanında çektirdiği bir fotoğraf ile yine aday olduğunu belirten bir broşür görselini de koydu.

Vanlıoğlu’nun, Erdoğan ile olan fotoğraflarını, mahkeme dosyasına ne amaçla eklediği anlaşılamadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*