Lider Erdoğan’dan yeni harekat için hazırlık iletisi

Son dakika haberi: Helikopterle Kızılcahamam’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ı, çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve parti bayrakları ile karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları selamlamasının akabinde daha sonra toplantının yapılacağı Eliz Hotel’e geçti.

Lider Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 30. İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulunuyor.

İşte Erdoğan’ın açıklamasından dikkat çeken başlıklar:

Bugün ve yarın gerçekleştireceğimiz çalışma oturumlarında, Meclis faaliyetlerinden güvenlik ve dış siyasete, iktisattan tarım ve güce kadar pek çok başlığı takdimlerle, soru yanıtlarla ele alacağız. Toplantımızın partimiz, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

Biliyorsunuz en son istişare ve kıymetlendirme toplantımızı 2019 Ekim’inde yapmıştık. Salgın periyodunda toplantılarımıza mecburen orta verdik. Hamdolsun ülke ve millet olarak bu külfetli süreci en az kayıpla geride bıraktık. Bu vesileyle salgın periyodunda COVID-19 teşhisiyle hayatını kaybeden yaklaşık 99 bin vatandaşımıza Allah’tan rahmet, hastalığı atlatan yaklaşık 15 milyon vatandaşımıza da geçmiş olsun dileklerimi şahsım ve milletim ismine tabir ediyorum. Rabbim ülkemizi ve dünyayı bir daha bu türlü musibetlerle imtihan etmesin diyoruz.

Türkiye’nin bu şiddetli süreçte sergilediği dirayetli duruş, ülkemize 20 yılda kazandırdığımız hizmet ve yapıtların değerini bir defa daha göstermiştir. Ülkemizin son 20 yıldaki kazanımları, her alanda hayatımızın ayrılmaz birer kesimi haline geldiği için birçoklarının altında kendi imzamızın olduğunu dahi unutmaya başladık. Ülkemize kazandırdığımız yapıtları, milletimize verdiğimiz hizmetleri her fırsatla hatırlamalı ve hatırlatmalıyız.

Partimizin kuruluşunun 21’inci, hükümete gelişimizin 20’nci yıldönümünü idrak ettiğimiz bir periyotta bu muhasebeyi daima birlikte yapmamızın kıymetli olduğuna inanıyorum. İktidara gelirken milletimize ülkemizi dört temel öge üzerinden yükselteceğiz dedik; eğitim, sıhhat, adalet, emniyet. 20 yılda ülkemize kazandırdığımız yapıtların özetini paylaşacağım.

RANDEVU İÇİN ADIMLAR ATILIYOR

Öğrencilerimize ders kitaplarını fiyatsız olarak verdik. Ders kitaplarıyla birlikte yardımcı kaynakları da öğrencilerimize fiyatsız dağıtmaya başlıyoruz.

Hastanelerde randevu gecikmeleriyle ilgili şikayetler gelmeye başladı, tahlil için hızla adımlar atmaya başladık.

Merdiven altı adaletçiliğe son verdik.

Sistemsiz göçle uğraşta 16 bin kişi kapasiteli göç merkezleri kurduk.

EKONOMİK SABOTAJ

Ulusal gelirimizi 235 milyar dolardan aldık, 1 trilyon dolar hududuna kadar getirdik. Şayet Seyahat olayları ile başlayan ve devam eden ihanetlerin ülkemize kur, faiz, enflasyon şer üçgeni üzerinden ödettiği ağır bedeller olmasaydı bugün 1.5 trilyon doları bulan ulusal gelirle farklı yerlerde olacaktık. Sahnede hangi oyun sergilenirse sergilensin gerisinde bir ekonomik sabotaj kesinlikle vardır. Buna karşın ülkemize diz çöktürülmesine müsaade vermedik, vermeyeceğiz. Karşımıza çıkarılan aktörlerin birer aparat olduğunu biliyor, asıl çabayı projelerin gerçek sahiplerine karşı veriyoruz.

2023’te bir Türk vatandaşının Memleketler arası Uzay İstasyonu’na gönderilme sürecini başlattık. Yerli arabamızı inşallah yakında yollarda göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*