J.K Rowling: 14 yaş bir kişinin cinsiyet değiştirmeye karar vermesi için erken

Daha önce “transfobiyle” suçlanan Harry Potter serisi yazarı J.K Rowling, yaptığı son açıklamada, 14 yaşın bir kişinin cinsiyetini belirlemesi için “çok erken” olduğunu söyledi.

National Post’ta yer alan habere göre, 2019 yılında trans hakları üzerine girdiği tartışmadan sonra transfobiyle suçlanan ve nefret mesajları alan J.K Rowling, gençlik dönemlerinde kendi cinsiyetine, cinselliğine dair sorgulamaları olduğunu anlattı.

Katıldığı podcast programında konuşan Rowling, “Ergenken kendi cinselliğimi sorgulamıştım. Arkadaşlarımın güzel olduğunu düşünüyorum, eşcinsel olabilir miyim diye düşünmüştüm. Heteroseksüel bir kadın olarak büyüdüm ancak o dönem bedenime dair duyduğum anksiyeteyi unutamıyorum” dedi.

Rowling, bu tarz hislerin çocukluk dönemlerinde yaşanabileceğini ancak cinsiyet değiştirme kararını almak için erken olduğunu düşündüğünü paylaştı. Rowling, “Bence 14 yaş, doğurganlığı kaybetmenin ne anlama geldiğinin anlaşılabileceği bir yaş değil. 14 yaşında çocuğumun olmasını istemiyorum diyebilirdim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir