ISUBÜ en az 60 KPSS puanı ile işçi alımı yapacak! Son müracaat ne vakit bitiyor?

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü hususunun B fıkrası uyarınca Ofis Çalışanı, Psikolog, Teknisyen, Bakım Tamir Çalışanı, Sürücü, Bahçe Bakım Vazifelisi, Paklık İşçisi ve Muhafaza ve Güvenlik Vazifelisi takımlarına işçi alımı yapacağını açıkladı. Müracaat kuralları ve haline ait detayları duyuran üniversite, en az lise mezunu adaylar ortasından istihdam sağlayacağını açıkladı. İşte ayrıntılar…

SON MÜRACAAT NE VAKİT?

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi işçi alımı müracaatları 23 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 7 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar üniversitenin  https://ik.isparta.edu.tr web sayfası üzerinden müracaatlarını online olarak gerçekleştirebilecek. Şahsen yahut posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

1- Başvuracak adayların üstte belirtilen özel kaideler ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunda belirtilen kaideleri taşıyor olması.

2- Rastgele bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olması.

3- Adayların başvurduğu unvan niteliğine nazaran, 6 Eylül 2020, 25 Ekim 2020 ve 22 Kasım 2020 tarihlerinde yapılmış olan Kamu İşçi Seçme İmtihanlarından (2020-KPSS Lisans, 2020-KPSS Önlisans ve 2020-KPSS Ortaöğretim) birine girmiş ve bu imtihanların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme süreçlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

4- Başvuracak adayların “Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına Ait Esaslar”ın Yine İşe Alınma başlıklı Ek 1’inci Unsurunun b fıkrasına eklenen “Sözleşmeli işçinin, hizmet kontratı asıllarına alışılmamış hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca kontratının feshedilmesi yahut kontrat devri içinde mukaveleyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının kontratlı işçi konumlarında tekrar istihdam edilemez.” kararı yeterince başvuramazlar. Bu karara karşıt durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

5- Adayların, diploma yahut süreksiz mezuniyet dokümanları ile tercih edecekleri takım ve konumların karşısındaki müracaat koşulları ortasında yer alan; özel güvenlik vazifelisi kimlik kartı, şoför evrakı, ustalık evrakı vb. öbür evraklara, tercih süreçlerinin son günü prestijiyle sahip olmaları gerekmektedir.

6- Adaylar hakkında yaptırılacak arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması.

7- Kamu vazifesinden çıkarılanlar müracaatta bulunamaz.

8- Adayların vazifelerini devamlı yapmasına mani olabilecek hastalık ve gibisi manileri bulunmamak.

9- Erkek adayların askerlikle bağlantısı bulunmaması(Askerliği yapmış yahut tecil ettirmiş olmak.)

RESMİ İLAN METNİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*