Instagram’dan gönderi sıralama için iki yeni seçenek

Instagram'dan gönderi sıralama için iki yeni seçenek
Instagram'dan gönderi sıralama için iki yeni seçenek

Instagram, içerikleri bir algoritma ile kullanıcılara sunmak yerine, gönderilerin kronolojik sırayla görüntülenmesini sağlayan özelliği geri getirdi.

Uygulama, kullanıcıların Instagram akışlarında gördükleri paylaşımları ‘Favoriler’ ve ‘Takip Edilenler’ seçeneklerini seçerek diledikleri sırada görebilmelerini sağlıyor.

Favoriler seçeneği ile kullanıcılar ister aile, ister arkadaş veya sadece beğendikleri hesapları öncelikli görüntüleyebilirler. Favoriler listesine 50 adede kadar hesap eklenebiliyor ve istenildiği zaman listede değişiklik yapılabiliyor. İnsanlar, listeye eklenip eklenmediklerini veya kaldırılıp kaldırılmadıklarını göremezler.

Takip edilenler ise takip edilen herkesin gönderisini kronolojik sırayla görüntülenmesi sağlanıyor.

Instagram’ın sıralama seçeneklerini görmek için uygulama ekranının sol üst köşesindeki Instagram yazısına dokunmak yeterli.

ALGORİTMALARI BİR KENARA BIRAKTI

Instagram bu hamlesiyle kullanıcıların beğenilerini baz alan algoritma odaklı sıralamadan 2016’da terk ettiği kronolojik sıralamaya geri dönmüş oluyor.

Adam Mosseri, bu yılın başlarında bir videoda Mosseri şunları söyledi: “İnsanların uygulamada harcadıkları zaman konusunda kendilerini iyi hissetmeleri benim için önemli ve insanlara Instagram’ı kendileri için en iyi şekilde şekillendirmenin en iyi yollarından biri olduğunu düşünüyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*