Fenerbahçe’den 12 Mayıs açıklaması! Galatasaray’dan flaş yanıt

Fenerbahçe, 12 Mayıs 2012 günü Galatasaray ile oynanan “Süper Final” maçının ardından Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda yaşanan olaylar hakkında açıklama yaptı.

Fenerbahçe’den açıklama, Galatasaray’dan cevap

Takvim 12 Mayıs 2023’ü gösterdiğinde Fenerbahçe, taraftarına yapılanlar hakkında açıklama yaptı. Galatasaray ise “Tarihte bugün” diyerek Sarı-Lacivertlilere cevap verdi.

Fenerbahçe, 12 Mayıs hakkında yaptığı açıklamaya, “Cumhuriyet tarihinin en kirli örgütü FETÖ’nün gerçekleştirdiği 12 Mayıs saldırısının üzerinden bugün 11 yıl geçmesine rağmen hafızalarımız ilk günkü gibi taze” ifadeleri ile başladı.

Açıklamanın devamında “12 Mayıs 2012 tarihinde stadımızda oynanan maçın öncesinde FETÖ’cü polisler tarafından planlı bir gerginlik başlatılmış, tribünlerimizde ve stadımızın dışında hiçbir olay yokken stadımız gaza boğulmuş, sokaklarda taraftarlarımız kovalanmış, olaylar çıkarılmış, kadın erkek, çoluk çocuk, genç yaşlı demeden düşmanca canımıza kast edilmişti!” denildi.

Son olarak ise “Bugün, bu saldırıyı gerçekleştirenlerin adları belirsiz, nerede oldukları belli iken bugün, Fenerbahçe ‘dünyanın en büyük spor kulübü’ olarak milyonlarca taraftarıyla, savunduğu değerleriyle dimdik ayakta; 3 Temmuz 2011 gibi 4 Nisan 2015 gibi 12 Mayıs 2012’yi de unutmayacak ve unutturmayacak!” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray’dan cevap gibi paylaşım

Galatasaray ise Fenerbahçe’nin yayınladığı açıklamanın hemen ardından “Tarihte bugün” başlıklı bir paylaşımda bulundu.

“Galatasarayımız bir sezonda iki kere şampiyon oldu!”

Galatasaray’ın paylaşımında ise şu ifadeler yer aldı:

“TARİHTE BUGÜN | 12 Mayıs 2012

Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadyumu

Normal sezonu 9 puan farkla lider bitiren Galatasarayımız, puan farkı ikiye bölünerek oynatılan Süper Final’i de kazanarak bir sezonda iki kere şampiyon oldu!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir