Facebook Meta’ya dönüştüğünden beri ciddi gelir kaybı yaşıyor

Facebook Meta'ya dönüştüğünden beri ciddi gelir kaybı yaşıyor
Facebook Meta'ya dönüştüğünden beri ciddi gelir kaybı yaşıyor

Facebook Meta’ya dönüşüp, adı ve logosu dahil köklü bir değişime gittiğinden beri maddi anlamda ciddi zarara uğramış. Öyle ki, Facebook’un kullanıcı sayısının platform tarihinde ilk kez düştüğünü geçtiğimiz haftalar da duymuştuk.  Şimdi ise  New York Mag’in haberine göre Meta,  piyasa değeri olarak dünyanın en değerli 10 firması arasındaki yerini Berkshire Hathaway ile Çinli teknoloji devi Tencent’e kaptırdı. Firmanın, Meta macerasına atıldığından beri yaşadığı gelir kaybının 500 Milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Facebook Meta için işler pek iyi gitmiyor

Bir zamanlar dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan ve bir çığır açan Facebook için işler zaten son 4-5 yıldır pek iyi gitmiyordu. Zuckerberg’in Instagram’ı da Facebook’un bünyesine katmasının ardından, ana merkezde yaşanan bir çökme yüzünden iki platforma da saatlerce erişim sorunu yaşandığı oluyordu.
Facebook MetaFacebook/Meta’ya duyulan güvenin azalmasının sebeplerinden biri de, kişisel verilerimizi satarak para kazandıklarını açıkça belli etmeye başlamalarıydı . Meta’nın, bu ay başında yüzde 30’luk gelir kaybı yaşadığı ifade ediliyor.  Bütün bunların üzerine, Meta’nın içine girdiği “Metaverse” kavramını da (en azından şimdilik) doğru anlamaması ve oraya bile şimdiden reklam ve kullanıcıları gizlice takip edecek sistemler yerleştirmeye çalışması firmaya duyulan güveni çökertti denebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*