Eskişehir’de Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Eskişehir toplumsal konutları nerelerde yapılacak? Eskişehir Toki toplumsal konutları ilçelere nazaran dağılımı ve sayısı

Geçtiğimiz günlerde TOKİ’nin toplu konut inşaat projesini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 500 bin toplu konut, 250 bin konut ve 50 bin iş yeri yapılacağını açıklamıştı. Birebir vilayette bir yıl ikamet etmek kuralını yerine getiren Eskişehirliler, TOKİ konutunu kentin hangi ilçesine yapacaklarını araştırmaya başladı. İşte, Eskişehir TOKİ Toplumsal konut projesinin ilçelere nazaran şimdiki listesi..

ESKİŞEHİR TOKİ TOPLUMSAL KONUTLARI İLÇELERE NAZARAN DAĞILIMI VE SAYISI

TOKİ toplumsal konut projesinin birinci etabının 250 bin adetlik kısmının hangi vilayet ve ilçelerde yapılacağı da belirlendi. Bölgesel bazda en çok konut yapılan vilayetler Marmara Bölgesi’nde İstanbul, İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara, Ege Bölgesi’nde İzmir, Akdeniz Bölgesi’nde Antalya, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Gaziantep, Karadeniz Bölgesi’nde Samsun ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde Van olarak açıklandı.

1. etapta inşa edilecek 250 bin toplu konutun temelleri bu yılın başlarında atılması ve iki yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Eskişehir’de birinci etapta 2.499 konut yapılacak. Eskişehir 1. Etap’ta yapılacak konutların lokasyonları şöyle:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*