Erol Bulut’tan transfer açıklaması!

Gaziantep Futbol Kulübü, Spor Toto Harika Lig 2022-2023 dönemi çalışmalarına başladı. Akşam saatlerine gerçek tesislerde yaptığı birinci idmanla yeni döneme start veren Gaziantep FK’da birinci çalışmaya müsaadeli olan Maxim, Sagal, Muhammet Demir ve Joao Figueiredo’nun dışındaki tüm futbolcular katıldı.

Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, yeni dönemin iyi olmasını dileyerek bu dönem sistem değişikliği yapacaklarını ve yeni sisteme yönelik transfer çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

“Yeni dönemin iyi olmasını diliyorum”

Birinci idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, “Yeni bir dönemin başındayız ve bu dönemin güzel olmasını diliyorum. Birinci çalışmamızı yapıyoruz. Transfer döneminde da istediğimiz transferleri en kısa vakitte gerçekleştirmek istiyoruz. Transferler bize ne kadar erken vakitte katılırsa o kadar uygun olur” dedi.

“Yeni dönemde 4’lü sisteme geçeceğiz”

Yeni dönemde kadroda sistemin değişeceğini ve transferlerin de yeni sisteme nazaran yapılacağını açıklayan Erol Bulut, “Geçen dönem beşli sistemde oynadık. Bu sene sisteme değiştireceğiz. Bu yıl dörtlü sistemde devam edeceğiz. Dönem içerisinde 4-2-3-1 yahut 4-3-3 sistemi üzerinde planlamaları yapıyoruz. Doğal olarak kanat oyuncularına gereksinimimiz olacak. Bunun için de arayışlarımız var. Sağa, orta alana, sol beke ve forvete gereksinimlerimiz olacak. Komitemiz bunun için hem yerli hem yabancı futbolcular üzerine çalışıyor. Umarım en kısa müddette yeni arkadaşlarımız ortamıza katılır” tabirlerini kullandı.

“Yüksek maliyetler nedeniyle yurt dışı kampı yapmayacağız”

Yeni dönem kamplarını yüksek maliyetler nedeniyle yurt içinde yapacaklarını da söz eden Bulut, “Yurtdışı kamp maliyetlerinin yüksek olmasından ötürü bu yıl Türkiye’de kalmayı tercih ettik. Kamp için maliyetlere baktığınız vakit her kulüp üzere biz de ülkemizde kalmayı tercih ettik. Yurt dışı kampları bütçeye ziyadesiyle yansıyor. Bu sene televizyon gelirlerimize baktığımızda her kulüp üzere maalesef bizler de külfet yaşıyoruz. O nedenle yurt dışı kampı yapmayacağız” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*