Dijitali kullananlar 528 milyon lira tasarruf etti

Hayat pahalılığı artarken tüketiciler kampanyaları yakından takip etmeye başladı. Vodafone Red’in son bir yılının değerlendirildiği toplantıda konuşan Vodafone Türkiye İcra Şurası Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Geleceğin dijital servislerde olduğunu düşünüyoruz. Bu niyetimizin bir sonucu olarak, yeni kuşak ilişki ve dijital servisler şirketi olma gayesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Maksadımıza ulaşmak için müşteri tecrübesinde de dijitalleşmenin nimetlerinden faydalanmaya ve her müşterimize şahsileştirilmiş ve dengeli tecrübe sunmaya değer veriyoruz. Bireylerin dijitalleşmesinde Vodafone Red markamız kıymetli rol oynuyor. Vodafone Red, yalnızca tarifelerden oluşan bir dünya değil. Müşterilerimizin uçtan uca irtibat muhtaçlıklarını karşılarken, onlara seyahatten ulaşıma, cümbüşten yeme içmeye kadar pek çok alanda birçok ayrıcalık sunuyoruz. Bu ayrıcalıklarla ülke iktisadına de kıymetli katkı sağlıyoruz. Vodafone Red müşterilerimize son 1 yılda yaklaşık 528 milyon TL’lik ayrıcalık sağladık. Sunduğumuz ayrıcalıklarla Vodafone Red’lilerin dijital hayatın keyfini eşsiz bir tecrübeyle çıkardıklarını görmekten memnunluk duyuyoruz. Yaptığımız araştırmalara nazaran, pandemi sonrası müşteriler kendilerini daha pahalı hissetmek ve kullandıkları markanın yanlarında olduğunu bilmek istiyor. Başka yandan, akıllı harcama yaptığını bilmek de müşterilerimiz için çok kıymetli. Bu doğrultuda, markaların bireylerin günlük gereksinim alanlarını adresleyen yararlar ve anlık kazanımlar sunması kıymet kazanıyor. Biz de pandemi sonrası müşterilerimizin bu içgörülerine nazaran Red dünyamızı baştan aşağı yeniledik ve yeni marka söylemimizi ‘Vodafone Red Ayrıcalıklarla Dolu’ olarak belirledik. Önümüzdeki periyotta de Red’lilere hem kendilerini özel ve öncelikli hissettirecek, hem de ömür üsluplarına uyan ayrıcalıklar sunmaya devam edeceğiz.”

DİJİTAŞ ASİSTANA EVLİLİK TEKLİFİ

Son 1 yılda, Vodafone Red müşterilerinin %75’i faal olarak her ay Vodafone Yanımda’yı ziyaret ederek süreçlerini bu uygulama üzerinden dijital bir halde gerçekleştirdi. Red’liler ayda 16 defa Vodafone Yanımda’yı ziyaret ederek, ortalama 2 günde bir uygulama ile etkileşime girdi. Red müşterileri dijital asistan TOBi’yi öteki müşterilere oranla 2 kat daha fazla ziyaret ederek süreçlerini dijital ve interaktif olarak gerçekleştirdi. Öteki yandan, Red satışlarının üçte biri dijital kanallardan geldi. Red’liler, özel indirimli tarifeler sayesinde 1 yılda 20 milyon TL’ye yakın tasarruf etti. Vodafone Red’in dijital yardımcısı TOBi ile ilgili kimi bilgileri paylaşan Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “TOBi’ye evlilik teklifi bile geldi” dedi.

Vodafone Türkiye İcra Şurası Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin

UYGULAMALAR İNTERNETTEN YEMİYOR

Tarifelerinde sınırsız uygulamalar olan Red’liler, olmayanlara nazaran ortalama 2,5 kat daha fazla internet tüketerek sınırsızlığın tadını çıkardı. Red’liler bir yılda internetinden yemeden toplumsal medyada 3,5 milyon gün vakit geçirdi, iletileşme uygulamalarında yaklaşık 40 milyar bildiri attı, müzik uygulamalarında 138 milyon müzik dinledi, YouTube’da 3 milyon görüntü izledi, cümbüş uygulamalarında 110 bin kısım dizi izledi. Bununla birlikte, 2021 sonundan beri yeni gelen Red’lilere sunulan 3 ve 6 aylık hediye Netflix ve Amazon Prime Görüntü üyeliğinden yaklaşık 25 bin abone yararlanarak toplam 2,4 milyon TL yarar elde etti.

YURTDIŞINI ARARKEN TASARRUF SAĞLANDI

Vodafone Red’lilere yurtdışında da çeşitli ayrıcalıklar sunuluyor. Seçili tarifelerde olan Red’liler, 40’tan fazla ülkede 4 gün boyunca ek fiyat ödemiyor ve yurtiçi tarifelerini kullanır üzere seyahat edebiliyor. Red’liler, 23 Vodafone ülkesini ayda 120 dakika fiyatsız arayabiliyor. Son 1 yılda toplam 200 bini aşkın Red’li tarifedeki dakikalarıyla bu ülkeleri tıpkı Türkiye’yi arar üzere arayarak 6,2 milyon dakika fiyatsız konuştu. Red’lilerin en çok aradığı ülkeler Almanya, Kıbrıs, Belçika, Hollanda ve Fransa oldu. Öteki yandan, tarifelerdeki ses, internet ve SMS haklarını 104 ülkede Türkiye’deki üzere özgürce kullanma imkânı sunan “Her Şey Dahil Pasaport – Dünya” hizmetini son 1 yılda 200 bin kişi kullandı. Vodafone Red’liler hem yurtdışında kullanım hem de yurtdışındaki yakınlarıyla bağlantı için sunulan ayrıcalıklarla toplam 433 milyon TL tasarruf etti.

MARKA İŞBİRLİKLERİ KAZANDIRDI

Vodafone Red müşterileri, Martı’dan İspark’a, Budget’tan Havaist’e, en seçkin markalarda armağan ve indirimlerden yararlanabiliyor. Red marka işbirlikleri son 1 yılda toplam 1,7 milyon sefer kullanıldı ve müşterilere yaklaşık 60 milyon TL’yi aşkın yarar yarattı. Müşteri başına ortalama 42 TL tasarruf sağlandı. Ekim 2021’de Red ayrıcalıklarına katılan Martı ile bugüne kadar 109 bin abone toplam 13 bin saat fiyatsız sürüş yaparak, dünyanın etrafını yaklaşık 6 defa dönecek kadar yol kat etti. Sesli rehber uygulaması Piri işbirliği sayesinde de 12 binden fazla Red’li 12 ay fiyatsız üyelikten yararlanarak 2 milyon TL’yi aşkın yarar sağladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*