DEAŞ’lı kelamda üst seviye teröristin sözü ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEAŞ’ın kelamda üst seviye teröristlerinden “Abu Zeyd/Üstad Zeyd” kod isimli Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai’nin İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü ve MİT’in ortak çalışmasıyla yakalandığını duyurmuştu.

Ertesi gün de o terörist İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden adliyeye sevk edilmiş ve savcı huzurunda safyalarca ifade verdikten sonra “Anayasayı İhlal” kabahatinden tutuklanması talebi gönderilmişti ve ardından de burada da Silivri Cezaevi olarak bilinen Marmara Cezaevi’ne tutuklanarak gönderilmişti.

“Abu Zeyd” kod isimli teröristin hem Bağdadi’den hem de Kardaş’tan sonra örgüt içerisinde kıymetli bir pozisyonda yer aldığı edinilen bilgiler ortasında. Birleşmiş Milletler raporunda bu kişimim Türkiye’de yakalanan “Abu Zeyd” kod isimli terörist olduğu değerlendiriliyordu.

İFADESİNDE NELER SÖYLEDİ?

İfadesinde ise eylemsel hiçbir aksiyonu kabul etmeyen terörist, hiçbir harekete katılmadığını yalnızca üst seviye bürokratik süreçlere katıldığını söyledi. Adalet Bakanı olduğunu, örgüt içerisinde kelamda Adalet Bakanlığı ve kadılık yaptığı söyledi. Daha sonrasında Bağdadi ile olan irtibatını da kabul etti.

Örgüte küserek Türkiye’ye geldiğini, örgütle uzun vakit evvel bağını koparttığını tezine bulundu.KAYNAK: CNN TÜRK / CEYLAN SEVER

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*