Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’dan Arınç’a sert reaksiyon

Eski TBMM Lideri ve AKP kurucularından Bülent Arınç’ın partisini eleştirdiği “‘Kral çıplak’ demenin vaktidir” kelamları Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış’ı kızdırdı. Akış, “Artık bıkkınlık geldi. Bu kaçıncı ? Mütevaziliğe sarıp sarmalanmış kibir gösterisi…” kelamlarıyla Arınç’a reaksiyon gösterdi.

Eski TBMM Başkanı ve AKP kurucularından Bülent Arınç, katıldığı toplantıda AKP’lileri eleştirerek “Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler, havanın hoşluğundan suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin vaktidir, bağırmanın vaktidir. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir” tabirlerini kullanmıştı.

“ARTIK BIKKINLIK GELDİ”

Arınç’ın gündemi sarsan kelamlarına AKP’lilerden reaksiyonlar gelmeye devam ediyor. AKP 24. Periyot Konya Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda Arınç’a reaksiyon gösterdi.

Akış paylaşımında, “Bir şey demeyeyim diyorum da insan duramıyor. Daha dün Ak Parti’nin Kızılcahamam kampı oldu. Kelam konusu kişi kurucu sıfatıyla oradaydı. Arkadaş madem o denli, orada “kral çıplak” deseydin ya. Artık bıkkınlık geldi. Bu kaçıncı ? Mütevaziliğe sarıp sarmalanmış kibir gösterisi…” sözlerine yer verdi.

“HERKESİ KÖR ALEMİ SERSEM SANMAYA GEREK YOK”

Akış bir diğer paylaşımında ise, “Bir de şöyle bir huy türedi: Kimi kimseler var. Şimdiki sorunlarda açıklamalarıyla kelamım ona vicdanı temsil eden akil adam rollerine bürünüyorlar. Bunu kendi durumlarını güçlendirmek için yaptıkları o kadar muhakkak oluyor ki. Herkesi kör, alemi sersem sanmaya gerek yok” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*