Beşiktaş’ta Weghorst’un satın alma opsiyonu açıklandı

Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Çıkarı, Burnley’den kiralık olarak transfer edilen Wout Weghorst’un satın alma opsiyonunu açıkladı.

Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Yararı, kadronun kamp yaptığı Avusturya’da düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

Golcü oyuncu Weghorst’un bonservisi için 10 milyon Euro opsiyon olduğunu söyleyen Yararı, “Romain Saiss tutkuyla yaşayan bir oyuncu. Maddi manada çok daha âlâ manada teklifler olmasına karşın Beşiktaş’ı tercih etti. 4 tane kaptanımız var. Josef, Necip, Atiba ve Ghezzal grup kaptanlarımız. Muhakkak bir dakikadan sonra Rıdvan taktı. Kaptanlıkla alakalı hoca ve oyuncular ortasında verilen kararlar var. Fassnacht ve Tayfur listemizde olan oyuncu. Her iki oyuncu ile alakalı görüşmelerimiz var. 2 yabancı hakkımız lazım olursa kullanacağız. Hazırlık maçlarını görelim. İmza evresine geldiğimiz oyuncular var. Çalışmalarımızı liderimizle paylaşarak bir noktaya getirdik. Yarın maç olsa 21 kişilik takımımız dolar. O yüzden şu ana kadar hiçbir rahatsızlığımız yok. Âlâ bir dönem geçireceğimize inanıyorum. Ağır biçimde çalışıyoruz. Sistem ve taktikle ilgili yorumlar yapılıyor. Hoca son derece planlı bir formda bu işi götürüyor. Çok kıymetli Beşiktaşlılar müsterih olsun, burada herkes ne yaptığını biliyor. Biz son derece umutluyuz” açıklamasını yaptı.

“SERDAR SAATÇI KONUSUNDA…”

Güzel bir kamp periyodu geçtiğini belirten Ceyhun Karı, şu tabirleri kullandı:

“14 oyuncumuzun mukavelesi bitiyor diye hepsiyle yollarımızı ayırmak durumunda olmadığımızı söylemiştik. Atiba kaldı, 14 oyuncunun yerine 14 oyuncu almayacağımızı da söylemiştik. Şu ana kadar ana çatıyı kurmuş durumdayız. Şu anda 12 tane yabancı oyuncumuz var. Eklemeler olabilir. Bir Türk stoper arayışımız var. Torino, Rıdvan Yılmaz’a teklifte bulunmuştu fakat son devirde gelen yeni bir teklif yok. Rıdvan da Ersin de bu ailenin evlatları. Rıdvan şu anda burada. Güya biz transfere mahzur olmuşuz üzere konuşuluyor lakin Frankfurt bir oyuncu satıp Rıdvan’ı almak istiyordu. İstedikleri oyuncuyu satamadıkları için transfer şimdilik sekteye uğradı. Her futbolcunun hayali var fakat Ersin’in de Rıdvan’ın da kulübü ziyana uğratıp gitmek üzere bir baş yapısı yok. Biz elimizden geldiğince onlara yardımcı oluyoruz. Şu anda ne Rıdvan ile ne de Ersin ile bir sıkıntımız yok. Ersin’e şu an için gelen bir teklif yok. Şayet olursa ona da Rıdvan üzere dayanak oluruz. Hem Emirhan Topçu hem de Emrecan Uzunhan’ı takımımıza katmak istiyoruz. Umarım ikisini de takıma katabiliriz. İki transfer de belirli bir noktaya gelmiş durumda” dedi.

Kadro dışı bırakılan Serdar Saatçı hakkında ise Karı, “Serdar Saatçı konusunda hocanın bir disiplin kararı oldu maç içinde. Disiplin talimatnamemiz var, kıymetlerimiz var. Serdar bizim kardeşimiz, evladımız lakin bir yanılgı yaptı. Beşiktaş’ın bedelleri var, yaptığı hareketler bize uygun gelmedi. Dün yaşananlar gördüğünüzden ibaret. Bundan sonrası artık İstanbul’da görüşülür. Yapan bir tahlil ararız” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*