Bekçilik imtihan sonuçları açıklanıyor! Bekçilik imtihan sonuçları 2022 ne vakit açıklanacak?

Çarşı ve mahallelerde bekçilik vazifelerini üstlenmek isteyen adayların katıldığı bekçilik imtihanı 17 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. MEB ve Polis Akademisi işbirliği gerçekleştirilen bekçilik imtihan sonuçları 5 Ağustos tarihinde açıklanacak. Bekçilik imtihan sonuçları www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr ile https://www.pa.edu.tr/ internet adreslerinden sorgulanabilecek.

Bekçilik misyonu üstlenmek isteyen adayların giriş yaptığı imtihan sonuçları hangi tarihte açıklanacak belirli oldu. Bekçilik imtihanı Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas vilayet merkezlerinde yapıldı. Ülke genelinde toplam 3 bin 250 kişinin istihdam edileceği bekçi alımı için en geniş kontenjan 700 kişi ile İstanbul’a verilmişti.

BEKÇİLİK İMTİHANI SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

Bekçilik imtihan sonuçları 5 Ağustos tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

BEKÇİLİK İMTİHANI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK

– Kıymetlendirme 100 puan üzerinden yapılacak olup yanlış yanıt sayısının dörtte biri hakikat karşılık sayısından çıkarılmasıyla hesaplanan puanlar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

– İmtihanda kıymetlendirme için [Puan=((Doğru Sayısı-(Yanlış Sayısı/4)) / Soru Sayısı) x 100] formüllü kullanılacaktır.

– Muvaffakiyet puanı hesaplaması sonucu eksi puan alan adayların puanları 0’a (sıfır tamamlanacaktır.

– Yanıt anahtarında kusur olması ve bu konunun Merkez İmtihan Konseyi kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, yanılgılı olan soru/soruların gerçek seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

– Kıymetlendirme sırasında Merkez İmtihan Konseyi kararı yahut yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular kıymetlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan kıymetinin tekrar hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*