Baykar ve MEB arasında imzalar atıldı! Baykar Milli Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kuruluyor

Bayraktar’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım şu şekilde:

Bugün Baykar ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında Baykar Milli Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kurulmasına yönelik protokolü Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in katılımıyla imzaladık.

İstanbul’da savunma, havacılık ve uzay alanında ilk kez açılan Baykar Milli Teknoloji MTAL’de gençlerimiz, ülkemizin çok ihtiyaç duyduğu “Havacılık ve Uzay Teknolojisi” alanında itki sistemleri, elektronik sistemler, tasarım ve imalat dallarında, “Bilişim Teknolojileri” alanında ise yazılım geliştirme dalında eğitim ve öğretim görecekler.

“MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ’NDE KRİTİK GÖREVLER ÜSTLENECEK”

Hazırlık + 4 yıl öğrenim görecek öğrenciler, yabancı dil bilen, son teknolojik donanıma ve beceriye sahip, üretken, savunma sanayisi ve teknoloji geliştiren sektörlerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun yetişecekler. Etkinlik ve verimlilik esasına dayanan deneyimleri de dikkate alarak ülkemizin #MilliTeknolojiHamlesi’nde kritik görevler üstlenecek nitelikte insan kaynağını yetiştirmek için yeni bir eğitim modeli geliştirmeye çalışıyoruz.

Baykar’ın önemli projelerini yürüten mühendisleri de genç kardeşlerimize eğitim vererek çalışacakları alanlara donanımlı bir şekilde gelmeleri için eğitim verecek.

Başarılı öğrenci kardeşlerimize hem lise hem de üniversite eğitimlerinde Baykar Bursu ile destek olacağız.

#MilliTeknolojiHamlesi vizyonuyla Türkiye’nin nitelikli insan kaynağını geliştirme çalışmalarına destek olabilmek için uzun bir yola çıktık. Menzile varana kadar Milletimiz için çalışmayı sürdüreceğiz.

Teknoloji Atölyeleri ve yeni kurulacak Baykar Milli Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için yürüttüğümüz çalışmalarla tam bağımsız, müreffeh ve güçlü Türkiye’nin geleceği olan gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun.

https://twitter.com/haluk/status/1663830631887912960

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir