Bakanlıktan çocuklara eğitim ve gelişim takviye paketi

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı V. 180 Günlük Hareket Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar için kollayıcı ve önleyici hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak gereksinimlerin belirlendiği kaydetti. Olumlu geri bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını söz eden Bakan Yanık, çocuk muhafaza taşınabilir takımları aracılığıyla kırsal bölgelerdeki çocukların hami ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Bakan Derya Yanık, bu kapsamda yeni Eğitim öğretim yılı başlarken kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi emeliyle “Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri” hazırlandığını bildirdi. Bakan Yanık, “Okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Aile Ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, kitap istikametinden de destekliyoruz. Eğitim ve Gelişim Takviye Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye gereçlerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Kitap Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula eksiksiz olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik hazırlanan paketler Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki muhtaçlık sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılıyor. Paketlerde sırt çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, kalem üzere gereçlerin yanı sıra Bakanlık tarafından internet sitesinden ilan edilen Çocuk Dostu Kitap Listesi’nden çocukların yaşlarına uygun kitaplar da bulunuyor.

“HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK HAYALİMİZ”

Destek paketinde ayrıyeten Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın çocuklara yazdığı mektup da yer alıyor.

Bakan Yanık mektubunda çocuklara, “Merhaba arkadaşım, sana birtakım küçük ikramlar gönderiyorum. Umarım onları beğenirsin. Kendimi tanıtmadım değil mi? Ben Derya Yanık. Senin ve ülkemizdeki tüm çocukların sağlıklı ve memnun halde büyümesine dayanak olmak için çalışıyorum. Sizlere hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz imkanları temin etmek bizim de hayalimiz. Bunları birlikte gerçeğe dönüştüreceğiz. Bu hoş ülkede yaşayan her çocuğun eşit kurallara sahip olması, hiçbir çocuğun en temel haklardan yoksun kalmaması için çabalıyoruz. Bakanlık olarak hep sizin yanınızdayız. Ailenle birlikte memnun olmanı, büyüdüğünde ülkemize hizmet bayrağını senin devralmanı umut ediyor, gözlerinden öpüyorum” diye seslendi.

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*