Ataşehir Kaymakamlığı: Kadıköy’de kira yardımı isteyen çift ev sahibi

Ataşehir Kaymakamlığı: Kadıköy'de kira yardımı isteyen çift ev sahibi
Ataşehir Kaymakamlığı: Kadıköy'de kira yardımı isteyen çift ev sahibi

Ataşehir Kaymakamlığı, Kadıköy’de çekilen ve sosyal medyada gündem olan iki kişinin “Kiramızı ödeyemiyoruz lütfen bize yardım eder misiniz? Çok zor durumdayız” dediği videoyla ilgili açıklama yaptı. Videodaki kişilerle ilgili çalışma gerçekleştirildiği belirten Kaymakamlık, kira yardımı isteyen çiftin ev sahibi olduğunu ifade etti.
 

pic.twitter.com/LNaFbqgAO3

— T.C. Ataşehir Kaymakamlığı (@TC_Atasehir) January 22, 2022

Engelli aylığı olarak 661 lira alan H.K.’ye ise son bir yılda Kaymakamlıkça 1611 lira nakdi yardım yapıldığı belirtilen açıklamada, bu kişilerin toplamda 1652 lira engelli aylığı aldığı bildirildi.

Açıklamada, son bir yılda 4 bin 403 lira nakdi yardım ile kömür desteği de sağlanan F.D. ve H.K. hakkında “dilencilik yapmak ve yaptırmak” eylemlerinden birçok kez idari işlem yapıldığı kaydedildi.

Kadıköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada da, “Soğuk havalarda sokakta kalan komşularımız için ekiplerimiz seferber haldeler. Sosyal medyada gündem olan yaşlı çift için araştırmalarımız sürmekle birlikte, yeni bir suistimal yöntemi olduğu yönünde ihbarlar almaktayız. İBB ve Emniyet’le işbirliği halinde çalışmalarımız sürüyor” ifadeleri kullanılmıştı.