Altın Portakal’da yarışacak sinemalar muhakkak oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile 1-8 Ekim tarihleri ortasında düzenlenecek 59’uncu Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nde, Ulusal Uzun Metraj Sinema Müsabakası’nda yarışacak 10 sinema aşikâr oldu. Bu müsabakanın 14 kategorisinde, toplamda 840 bin TL fiyatında ödül verilecek.

Ulusal Uzun Metraj Sinema Müsabakası’na, bu yıl 46 üretim başvurdu. Sevin Okyay, Mehmet Açar ve Muammer Brav’dan oluşan seçici şuranın değerlendirmesi ile belirlenen 10 sinema, Türkiye’de birinci kere Antalya’da sinemaseverlerle buluşacak.

Belmin Söylemez’in yönettiği ‘Ayna Ayna’; Ümit Köreken direktörlüğündeki ‘Bir Umut’; direktörlüğü Onur Meşhur’a ilişkin ‘Bomboş’; Burak Çevik, Sofia Bohdanowicz ve Blake Williams’ın birlikte yönettikleri ‘Gidiş O Gidiş’; Atalay Taşdiken’in yönettiği ‘Hara’; Kaan Müjdeci direktörlüğündeki ‘Iguana Tokyo’; Selcen Ergun’un yönettiği ‘Kar ve Ayı’; Özcan Alper’in yönettiği ‘Karanlık Gece’; Emin Alper’in yönettiği ‘Kurak Günler’ ve İsmet Kurtuluş ile Kaan Arıcı’nın birlikte yönettikleri ‘LCV (Lütfen Karşılık Veriniz)’, isimli sinemalar, müsabaka heyecanı yaşayacak.

‘Ayna Ayna’, ‘Bomboş’, ‘Hara’, ‘Iguana Tokyo’, ‘Karanlık Gece’ ve ‘LCV (Lütfen Karşılık Veriniz)’ isimli sinemalar, dünyada da birinci defa Antalya’da görücüye çıkacak. Bu yarışın 14 kategorisinde, toplamda 840 bin TL meblağında ödül verilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 59’üncu Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nin; idari yöneticiliğini Cansel Tuncer, direktörlüğünü Ahmet Boyacıoğlu, sanat direktörlüğünü Başak Emre, Antalya Sinema Forum yöneticiliğini ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*