8 Üniversitede 8 Yeni Fakülte Kuruldu: 3 Yüksekokul ve Fakülte Kapatıldı

8 Üniversitede 8 Yeni Fakülte Kuruldu: 3 Yüksekokul ve Fakülte Kapatıldı
8 Üniversitede 8 Yeni Fakülte Kuruldu: 3 Yüksekokul ve Fakülte Kapatıldı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı, yine üniversitelerle ilgili bir Cumhurbaşkanı Kararı ile geldi. Bu kararla 8 üniversitede 8 yeni fakülte kuruldu. Bu üniversitelerde yer alan 2 yüksekokul ile 1 fakülte ise tamamen kapatıldı. Gelin hep birlikte bu kararın detaylarına yakından bakalım.

Resmi Gazete’deki Cumhurbaşkanı Kararı’na göre kapatılan fakülte; İstanbul Gedik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi oldu. Bu fakülte yerine İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi kuruldu. Kapatılan yüksekokullar; Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu oldu.

Cumhurbaşkanı Kararı ile kurulan fakülteler:

Üniversite

Resmi Gazete’de yer alan karara göre kurulan fakülteler şöyle sıralandı:

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Bahçeşehir Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Kastamonu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi Ordu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Resmi Gazete’nin geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir sayısında da benzer bir Cumhurbaşkanı Kararı yer almıştı. O karara göre 12 yeni fakülte açılmış, 5 fakültenin ismi değiştirilmişti. Eğer önceki değişikliklere göz atmak isterseniz buradaki haberimize göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*